Utrechtse Kalender

uit de middeleeuwen (circa 1420-1520)

1 januari - Jaersdach
2 januari - sinte Stevens dach
3 januari - Octave sinte jans
4 januari - Octave alre kinder
5 januari - Symon confessoer (monick)
6 januari - Dertiendach
7 januari - Isidorus biscop
8 januari - Lucianus pb. / Severinus cf.
9 januari - Juliaen martelaer
10 januari - Pauwels heremite
11 januari - Iginius pp. / Paulinus
12 januari - Johan paeus - Satirus martelaer
13 januari - Octave van dertiendach
14 januari - sente Ponciaensdach
15 januari - Maurijs abt
16 januari - Marcellus paues
17 januari - Sinte Anthonisdach
18 januari - Prisca ioncfrou
19 januari - sunte Sarijs ende sunte Martha
20 januari - Fabiaen ende Sebastiaen
21 januari - sunte Agnieten dach
22 januari - Vincent martelaer
23 januari - Emerenciana ioncfrou
24 januari - sinte Pouwels avond in den afterwinter
25 januari - sinte Pouwels dach in den afterwinter
1 februari - Onser vrouwen avont te lichtmisse
2 februari - Onser vrouwen dach te lichtmisse
4 februari - sinte Agaten avond
5 februari - sinte Agaten daghe
14 februari - Sinte Valentijnsdach
21 februari - sinte Peters avont ad cathedram
24 februari - sinte Mathies daghe
12 maart - sinte Gregorius dach
17 maart - sente Gertruden dach
25 maart - onser Vrouwendach Annunnciacio
14 april - sinte Tyburcius dach in Aprille
25 april - Sinte Marcus dach
30 april - sinte Philips ende sinte Jacops avont
1 mei - Meyedach
3 mei - Heiligen Cruus dach Innocencis
6 mei - sunte Johannes dach ante portam Latinam
11 mei - sinte Pancreas avont
12 mei - sinte Pancreas dach
13 mei - zunte Servaes dach in Meye
15 mei - Half-Meye
25 mei - sinte Urbaens daghe
4 juni - sinte Bonifaes avont
12 juni - sunte Odolfs dach
23 juni - sente Jans avond te Middesomer
24 juni - Sinte Jans dach te Middezomer
24 juni - Sinte Johans daghe Baptiste te Middezomer
29 juni - sinte Peters ende sinte Pauwels daghe
3 juli - sinte Martiins dach Translacio
4 juli - sente Martiins Scuddecorfsdach
4 juli - Sinte Martijnsdaghe in den zomer
13 juli - Sente Margrieten dach
15 juli - Divisio Apostolorum
22 juli - sinte Maria Magdalenadach
24 juli - sinte Jacobs avont
25 juli - Sinte Jacobs dach in den zomer
28 juli - sent Panthaleonis dag Abbatis
1 augustus - sinte Pieters dach ad vincula
1 augustus - sinte Pieters dach ingaende oochste
10 augustus - sinte Laurens daghe
15 augustus - Onser Vrouwen dach te Midden-oeste
24 augustus - sunte Bartelmeeus dach
28 augustus - Sint Jans avond
29 augustus - Sint Jans dach
29 augustus - Sint Johans dach Decollaci
29 augustus - Sinte Jansdaghe tot uutghaenden oechste
1 september - sente Egidius (Gelijs) dach
8 september - onser Vrouwen dach die men heyt Nativitas
13 september - heylighen Cruus avont Exaltacio
14 september - heylighen Cruus dach Exaltacio
17 september - sinte Lambrechtsdach
20 september - sente Matheus avond
21 september - sinte Matheeus dach des hiligen Apostels
28 september - sinte Michiels avont
1 oktober - Sinte Remeys ende sinte Baves dach
9 oktober - sinte Victors avond
10 oktober - sente Victorsdach ende Gereons daghe
10 oktober - Sinte Victoirsdaghe
16 oktober - sunte Gallen dach
18 oktober - sunte Lucas dach Ewangelist
21 oktober - Elfdusent Magheden dach
28 oktober - sinte Symon ende sinte Juden daghe Apostolen
31 oktober - Alre Goets heiligen avont
1 november - Alrehyligen dach
2 november - Alrezielen dach
3 november - Sinte Hubertus daghe
6 november - sinte Wilboirts avont
7 november - sinte Willebroerts dach
11 november - Sinte Martijnsdaghe in den winter
12 november - sinte Lebuyns dach
19 november - sunte Elizabetten dach
22 november - sunte Cecilien dach
24 november - zinte Katrinen avont der heyligher Joncfrouwen
25 november - sunte Katherinen daghe
29 november - sinte Andries avont
30 november - sinte Andries dach
3 december - sunte Berberen aefvont
4 december - sinte Barbaren dach
5 december - sinte Nyclaes avont
6 december - senter Claus dach
6 december - sinte Nyclaes dach
7 december - Oct. Adreas ap.
8 december - Conceptio BMV
9 december - Eucharius ep./Petrus m.
10 december - Eulalia v.
11 december - Damascus pp
12 december - Walericus cf
13 december - sinte Lucien dach
20 december - sinte Thomas avond
21 december - sinte Thomas daghe
24 december - Kerstavond
25 december - Kursdag/Korsdach/Kerstdag
28 december - Alre Kinder dach